Ruszam po tytuł mistrza!

Austria 2014 - Racecam 008

Hej! Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu Porsche Supercup. Czekam niecierpliwie na pierwszy pucharowy weekend i dosłownie odliczam czas do treningu przed Grand Prix na torze Catalunya. :)

Nie ukrywam, że jestem pozytywnie nastawiony przed tym sezonem. Po pierwsze, będzie to mój szósty rok w barwach VERVA Racing Team na torach F1, więc jestem przekonany, że moje doświadczenie zaprocentuje i pomoże osiągać dobre rezultaty. Po drugie, nasz zespół tradycyjnie wykonuje ogrom pracy aby jak najlepiej przygotować się do sezonu, a to niezwykle istotny czynnik w walce o punkty. Po trzecie, niedawne testy w Barcelonie pokazały, że jesteśmy mocnym i zgranym teamem. ;)

Na torze Catalunya przez dwa dni testowaliśmy nasze Porsche, sprawdzaliśmy ustawienia auta, analizowaliśmy telemetrię. Samochód praktycznie nie różni się od modelu zeszłorocznego, więc można powiedzieć, że wsiadłem do dobrze znanej mi 911-tki. :) Z wyników testów jesteśmy bardzo zadowoleni. W ostatecznym rozrachunku ukończyliśmy je na 2. miejscu, choć dla nas ważniejszy jest dobrze przepracowany czas. Tak naprawdę walka o lokaty zacznie się w sobotnich kwalifikacjach do wyścigu podczas GP Hiszpanii.

Tegoroczna rywalizacja zapowiada się interesująco. Moim zdaniem spora grupa kierowców włączy się do walki o zwycięstwo. Już w ubiegłym roku sześciu różnych kierowców zwyciężało w wyścigach, a siedmiu różnych zdobywało pole position. To świadczy o dużej konkurencji. Ciekaw jestem jak będzie to wyglądać w tym sezonie. Z pewnością z roku na rok stawka jest coraz bardziej wyrównana więc walka będzie trwała do końca.

Pierwszy wyścig już 10 maja. Trzymajcie kciuki za mnie i za zespół. ;) Mam nadzieję, że dostarczę Wam powodów do radości, a sobie mnóstwo satysfakcji i pewności siebie przed dalszą częścią sezonu.

Kuba!

Powrót do strony głównej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>