Ostatnia prosta

6Przede mną ciekawy i emocjonujący okres. Choć do ostatniej rundy Porsche Supercup w roku 2014 pozostało jeszcze trochę czasu, to nie ukrywam, że skupiam się już tylko na niej i przygotowuję pod kątem wyścigów w Austin. Przede mną ostatnia prosta z Porsche w tym sezonie. ;)

W drugiej połowie września powróciłem na tor amerykańskiej serii wyścigowej United SportsCar Championship. Był to dla mnie start szczególny, ponieważ odbył się na Circuit of the Americas, a więc na obiekcie, na którym pojadę na początku listopada w PSC. :) Bardzo się cieszę, że nadarzyła się taka okazja. Zależało mi na jak najlepszym zapoznaniu się z torem oraz przyjrzeniu się jeździe pozostałych kierowców. Dobrze, że udało się spełnić te założenia. Dzięki temu czuję się pewniej przed zbliżającym się wyścigiem i mam nadzieję, że przejechane w Austin kilometry zaprocentują w listopadzie.

Sam start w PSC z pewnością będzie bardzo emocjonujący. Różnica punktowa pomiędzy mną a Earlem Bamberem jest niewielka. Jestem przekonany, że walka będzie trwała do ostatnich metrów, jednak mam nadzieję, że to ja wyjdę z tej walki zwycięsko. Do tego jeszcze daleka droga i na chwilę obecną skupiam się na pierwszym dniu weekendu w USA. ;) Już podczas treningu będzie można zaobserwować przygotowanie kierowców i na tej podstawie odpowiednio przygotować się do wyścigów.

Start w amerykańskiej serii USCC spowodował, że nie mogłem być obecny na tegorocznej VERVA Street Racing. Żałuję, że termin imprezy pokrył się z datą wyścigu, ale dla mnie Porsche Supercup jest priorytetem, dlatego wybrałem start w Austin. Mimo to wiem, że impreza po raz kolejny wypadła świetnie! Gratuluję organizatorom, że ponownie udało im się stworzyć tak ciekawe show. Szkoda, że nie miałem okazji przejechać się rajdówką Adama Małysza po piachu na Narodowym, ale wierzę, że jeszcze nadarzy się taka okazja. ;)

Najbliższy czas poświęcam na przygotowania do wyścigu w USA, ale na szczęście udaje się też znaleźć chwilę na odpoczynek. Początkowo planowałem start w Petit Le Mans, który odbył się w ostatni weekend, jednak z powodu braku dodatkowego, tzw. srebrnego kierowcy uznaliśmy z Christiną Nielsen, że odpuszczamy start w Stanach. Dzięki temu spędziłem czas w domu i zregenerowałem siły, których z pewnością będę potrzebował w tym gorącym okresie. :)

Trzymajcie mocno kciuki i kibicujcie podczas ostatnich dwóch wyścigów Porsche Supercup w USA. Liczę na Wasze wsparcie i postaram się zrobić wszystko, aby Wam i sobie sprawić jak najwięcej radości! ;)

Kuba!

Powrót do strony głównej

Jedna odpowiedź na „Ostatnia prosta

  1. Tomasz pisze:

    TRZYMAMY MOCNO KCIUKI.
    Powodzenia !!!
    Pozdrawiamy kibice z Gostynia i okolic.
    Tomasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>