Po sezonie – odpoczynek

Witajcie!

Wracam do Was po dłuższej przerwie :) Nie ukrywam, że po zakończonym sezonie Porsche Supercup potrzebowałem trochę odpoczynku dlatego nie zamieszczałem tu żadnego wpisu. Teraz nadrabiam jednak zaległości :)

Sezon 2013 w Porsche Supercup zakończony. Cieszy 3. miejsce w przedostatnim wyścigu w Abu Zabi :) Choć wyścig był trudny i wymagający (a może nawet najtrudniejszy w tym roku), to jednak udało się dołożyć kolejne podium w tym sezonie. Trochę szkoda niedzielnego wyścigu. Startowałem z szóstej pozycji ze sporymi nadziejami na przedarcie się bliżej czołówki. Tempo w cały weekend w Abu Zabi mieliśmy dobre więc były podstawy aby spodziewać się dobrego wyniku. Dojechałem jednak na szóstej pozycji, choć uważam to za trochę niesprawiedliwy wynik. Richie Stanaway i Klaus Bachler wyprzedzili mnie podczas neutralizacji i powinni dostać za to karę. Tak się jednak nie stało i nie ma co wracać do tej sytuacji.

Podsumowując cały sezon w kilku zdaniach można stwierdzić, że nasze tempo w tegorocznych wyścigach było dobre, choć wynik tego nie odzwierciedla. Trzeba przyznać, że niemal w każdy weekend sezonu dopadał nas pech. Kulminacją niepowodzeń było GP Belgii, kiedy to na kilka zakrętów przed metą pewnie prowadziłem, po czym przydarzyła się usterka skrzyni biegów i spadłem na 11. pozycję. Taki jest jednak motosport. Nie wszystko układa się po myśli zespołu i kierowcy, czasem zdarzenia losowe decydują o kolejności na mecie. Cieszy natomiast to, że bardzo dobrze pracowało nam się z zespołem :) Wg mnie wszystko funkcjonowało tak jak powinno, było porozumienie i współpraca. To na pewno daje dużo spokoju i pewności w każdym wyścigu i pozwala skupić się na naprawdę istotnych dla kierowcy rzeczach.

Po sezonie Porsche Supercup pojechałem do USA gdzie wziąłem udział w 2-dniowych testach na torze Daytona. Jednym z moich ulubionych torów, na którym można osiągać maksymalne prędkości i przez ok. 60 % okrążenia wciskać gaz do oporu. To daje wielką frajdę kierowcom wyścigowym :) Po testach w Stanach przyszedł czas na odpoczynek. Stwierdziłem, że przyda się przerwa od ścigania, toru i samochodu wyścigowego. Wolny czas poświęciłem na zregenerowanie sił i nabranie ich przed kolejnym sezonem. Przede mną wciąż jeszcze trochę wakacji, ale powoli myślę o tym co mnie czeka. Tego jednak dowiecie się nieco później, kiedy już wyklarują się moje plany wyścigowe.

Pozdrawiam Was gorąco i życzę udanego czasu przygotowań do Świąt ;)

Kuba

Powrót do strony głównej

3 odpowiedzi na „Po sezonie – odpoczynek

 1. Asia pisze:

  Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon:)
  Udanego wypoczynku!

 2. Malinowa pisze:

  Kuba może wrócisz na twittera?

 3. en pisze:

  wynik nie zawsze jest odzwierciedleniem sukcesu, także dobrze ujęte podsumowanie ;)
  pozdrawiam i życze udanego wypoczynku i rodzinnych świąt:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>