34 Rajd Dakar


W niedzielę zakończył się niestety 34 Rajd Dakar. Niestety, bo dla mnie i kibiców jest to zdecydowanie smutna wiadomość :( Fajnie, jakby potrwał trochę dłużej, chociaż uczestnicy są pewnie innego zdania :)  Zmęczenie było na bank ogromne! Dwa tygodnie ciągłej rywalizacji w tak trudnych warunkach! Dlatego wielkie brawa i szacunek dla wszystkich uczestników :)
Ja osobiście kibicowałem oczywiście moim kolegom z ORLEN Teamu :) Chłopaki jak zwykle spisali się świetnie, za co im gratuluję. Szkoda mi jednak Kuby i Hołka, bo nie ukrywam, że po cichu liczyłem na ich podium :/ Trzymałem kciuki za wszystkim Orlenowców :), ale po początku rajdu wiedziałem, że Kuba i Hołek mają na to największe szanse. Zawiódł niestety sprzęt. Wiem z własnego doświadczenia, jakie to przygnębiające, kiedy masz awarię i nic nie możesz na to poradzić. Zdarzało mi się już to w karierze i byłem wtedy mega wkurzony! Tak to już niestety bywa w sportach motorowych :/
Tym bardziej w tak wymagających zawodach jak Rajd Dakar. Tam sprzęt naprawdę dostaje w kość. W tym roku do mety nie dojechało aż 182 z 472 startujących zawodników!
Już nie mogę się doczekać następnego Dakaru :) Za rok będzie na pewno będzie podium!
Kuba

Powrót do strony głównej

3 odpowiedzi na „34 Rajd Dakar

 1. Asia pisze:

  Też liczyłam na podium Hołowczyca. Myślałam, że w tym roku pech go ominie, a jednak nie. Zresztą nie tylko jego to nie ominęło. Chociażby Twój imiennik z awarią na samym początku:( Ale cóż – takie „uroki” Dakaru. W przyszłym roku musi już być podium, bo limit pecha ekipa ORLENu chyba już wykorzystała na najbliższe 10 lat:)

 2. Agnieszka pisze:

  Każdy, kto dojeżdża do mety Dakaru – nie ważne na którym miejscu – może czuć się zwycięzcą. Jestem pełna podziwu dla każdego, kto podejmuje się tego wyzwania.

  Z drugiej strony szlak jasny człowieka trafia, gdy w najmniej oczekiwanym momencie ujawni się złośliwość rzeczy martwych. Mogło być wysoko… niestety. Najgorzej też nie było ;-)

 3. Anne pisze:

  The blog is cool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>